Translate

czwartek, 10 stycznia 2013

Po raz pierwszy...

i od razu coś innego. ;)
Wszystko właściwie przez przypadek. Otóż na niepozornej, powiedziałabym wręcz - nieco odpychającej ulicy Północnej w Łodzi mieści się raj. Tak, tak. A nawet dwa raje, zupełnie niedaleko siebie. Mowa o Polimexie i o Grażce. W zasadzie właściciele tych dwóch hurtowni powinni mi odpalić coś za ten  post, bo będę piała z zachwytu i reklamowała.
Najpierw w Polimexie wpadł mi w oko przyrząd do filcowania. Uchwyt z siedmioma igłami cienkimi. A kumpela, z którą tam byłam i z którą zgodnie śliniłyśmy się z radości, kupiła włóczkę po niecałe 4 zł za motek. Zaopatrzyłyśmy się jeszcze w urocze kotki - wprasowanki i przeszłyśmy przecznicę do Grażki. Tam zaś, znalazłam mulinę Ariadnę po 95 groszy za moteczek 8 m.!!! I okazało się, że wcale nie muszę kupować jej w ilości hurtowej!!! A jak jeszcze znalazłam tam wełnę czesankową po niecałe 3 zł. za motek, to wydałam z siebie szalony chichot i poszłam w półki. ;)
I nie wiem jak przeżyłam blisko trzydzieści lat nie wiedząc, że pasmanterie to zdziercy i rozbójnicy, zaś jaskinie rozkoszy mam 20 minut żwawego marszu od domu.
No i z tej okazji pierwszy raz cosik ufilcowałam... ;)
A mojego Wielkiego Haftu nadal nie mogę skończyć. :(Czarny Kot rządzi! ;)

10 komentarzy:

 1. Oj rządzi i to jak. Świetny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. ;) Miło mi widzieć Cię u siebie. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Warto odwiedzać nawet zapuszczone dzielnice, a nóż znajdzie się takie perełki o jakich piszesz :)
  Dziękuję za ciepłe słowa na moim blogu :)
  Zawieszka będzie oczywiście dostępna, czeka jednak na zmontowanie. Jeżeli dalej będzie pani zainteresowana, proszę o kontakt na maila: handmadebykatalin@gmail.com
  Pozdrawiam cieplutko!
  Katalin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi Cię gościć u siebie. ;) Wyglądaj maila, "zachorowałam" na tę tancereczkę. Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Cudo! Kotek jak żywy :) Oj też bym chciała mieć taką miejscówkę w Krakowie gdzie Ariadna byłaby za grosze... ech pozostaje mi pomarzyć a Tobie pozazdrościć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic prostszego, na szczęście poczta z Łodzi do Krakowa działa. Daj znać, podeślę tanią mulinę nie naliczając marży. ;)

   Usuń
 4. Uroczy kotek, no nie powiesz mi że Twój pierwszy bo ja widzę tu lata praktyki:) Mam nadzieję, że przesyłka dotarła do Ciebie?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde słówko. ;)